Estetická dermatologie

Niťový lifting - PDO lift

PDO lifting je nově vyvinutá metoda omlazení a liftingu obličeje, krku a dekoltu, která nabízí výhody miniinvazivního chirurgického zákroku. Využívá biologicky rozložitelné nitě, které se při zákroku zavádějí pomocí tenkých kanyl do hlubších pojivových tkání. Tím přispívají k liftingu a vypnutí podkožní tkáně a kůže, která se tak po několika dnech zpevní díky tvorbě fibrózních vláken. Ošetření oddaluje klasický, cenově i operačně náročný chirurgický lifting.

Lokality vhodné k ošetření PDO liftingem

Obličej (pokleslé obočí, pokleslá lícní oblast, mandibula line), krk a dekolt.

Jak probíhá zákrok

Dbáme na vaši maximální bezpečnost, proto ošetření provádí certifikovaný chirurg na operačním sále ve sterilním prostředí. Používáme prvotřídní liftingové vlákno vyrobené z polydioxanonu (PDO) s evropskou (CE) certifikací. Zákrok se provádí v lokální anestézii. Do podkoží jsou zavedeny nitě pomocí ultratenkostěnných jehel. Vstřebatelné nitě zůstávají ve tkáni přibližně 6-8 měsíců. Další nitě lze kdykoli dodatečně zavést. Výhodou je možnost kombinace ošetření s výplněmi, botulotoxinem atd.

Rekonvalescence

Zákrok vyžaduje pouze krátkou rekonvalescenci a je velmi dobře snášen. Ošetření nevyžaduje pracovní neschopnost. Bezprostředně po zákroku se objeví mírný otok, zarudnutí nebo dočasná bolestivost. Tyto důsledky aplikace vymizí zpravidla do několika hodin, maximálně do dvou dnů. Ošetření nezanechává žádné viditelné jizvy.

Doporučení

Dva týdny před ošetřením je nutné vysadit léky proti srážlivosti krve (Anopyrin, Acylpyrin atd.) a doplňků stravy s vitamínem E. V den zákroku se ošetřené kůže nedotýkejte, 12 hodin po zákroku neaplikujte make-up, týden se vyvarujte slunění, sauny nebo parní lázně.