Estetická dermatologie

Omlazení obličeje chemický peeling lékařský

Chemický peeling je velmi účinná neinvazivní metoda, která se používá k omlazení a vyhlazení pleti (anti-aging). Odstraní jemné vrásky, pigmentace a nerovnosti. Vhodný je k regeneraci pokožky poškozené sluncem se sklonem k tvorbě hyperpigmentací. Je také nedílnou součástí komplexní léčby akné, protože odstraňuje komedony, zjemňuje drobné jizvičky a odstraňuje nerovnoměrnosti pleti. Lze ho využít i u některých dalších kožních onemocnění s hyperkeratotickými projevy (s nadměrnou tvorbou rohoviny). Pro všechny uvedené účinky je chemický peeling považován za preventivně - léčebnou metodu.

Principem chemického peelingu je aplikace koncentrovaných látek, nejčastěji ovocných kyselin, na kůži obličeje, krku a dekoltu, ale také na hřbety rukou a záda.

Vysoké koncentrace těchto kyselin mohou být aplikovány pouze lékařem, nejlépe zkušeným dermatologem.

Celková délka zákroku závisí na zvoleném druhu chemického peelingu. Obvyklá doba zákroku je 15 - 45 minut. Nejprve se na připravenou a odlíčenou pokožku nanese aktivní látka, která je po přesně stanovené době, dle zvoleného peelingu, neutralizována a odstraněna. Pokožka je po terapii ošetřena zklidňujícími a hydratačními krémy. Působením účinné látky dojde k rozvolnění rohové vrstvy kůže, která se následně olupuje a obnovuje. Výsledkem je omlazená, dobře hydratovaná, vyhlazená a vypnutá pleť. Pro dosažení výrazného omlazení pleti doporučujeme zákrok opakovat. Po chemickém peelingu je nezbytné pokožku chránit po dobu 4-6 týdnů před slunečním zářením (SPF 50).