Plastická chirurgie

Plastika stydkých pysků - labioplastika

Labioplastika, operace zvětšených stydkých pysků se stala běžným zákrokem na intimních partiích, který řeší současně estetický i hygienický problém. Vlivem věku dochází ke snížení elasticity kůže, což se projevuje i v oblasti stydkých pysků, které ochabují a zvětšují se. Dalšími příčinami jsou prodělané porody a vrozené genetické vlivy. Popsané změny v intimní oblasti mohou negativně ovlivňovat jak sexuální, tak i sportovní aktivity. Mohou být také příčinou opakovaných gynekologických zánětů.

Operace

Plastika stydkých pysků – labioplastika

Operace stydkých pysků se provádí v místní nebo častěji v krátké celkové anestézii. Principem operace je odstranění nadbytečné kůže labií (stydkých pysků), které se tvarují do nové, ale přirozené podoby. Rány jsou šity vstřebatelnými stehy, které se nemusejí odstraňovat. Po zákroku je rána kryta sterilním krytím. Labioplastika vyžaduje pouze krátkou hospitalizaci, většinou v délce 4 – 24 hodin, v závislosti na rozsahu operace.

Rekonvalescence po plastice stydkých pysků

Ránu je možné již druhý den oplachovat, ale je nezbytné minimálně po dobu 1 týdne ránu vždy krýt gázou či jemnou vložkou. U sedavého zaměstnání je lehká pracovní aktivita možná již po 1 týdnu, plnou fyzickou zátěž, včetně pohlavního styku, doporučujeme až po jednom měsíci.