Ušní, nosní, krční

Odstranění chronické rýmy

Chronická rýma a ucpaný, neprůchodný nos jsou velmi časté, obtěžující a nepříjemné potíže, které výrazně omezují pacienty v jejich každodenní činnosti. Projevem chronické rýmy je zejména zbytnění, hypertrofie nosní sliznice. Ta způsobuje zúžení až obturaci nosních průduchů. Obvykle se neprůchodnost nosu řeší dlouhodobým nadužíváním škodlivých nosních kapek a lokálních kortikosteroidů. Efekt terapie nosními kapkami a kortikoidy se jednak postupně snižuje, ale závažnějším důsledkem jsou nevratné změny nosní sliznice.

Naše klinika, jako jediná v olomouckém kraji, nabízí odstranění chronické rýmy a ucpaného nosu laserem. Jedná se o nejžádanější a nejúčinnější metodu k odstranění zhoršené průchodnosti nosu.

Laserová turbinoplastika – léčba chronické rýmy

Jedná se o velmi šetrný, ambulantní zákrok v místní anestézii, prováděný špičkovým diodovým vláknovým laserem. Principem je laserová ablace tkáně nosních konch. Zákrok je rychlý, s výborným efektem, nevyžaduje pracovní neschopnost a je velmi dobře snášen. Po výkonu je nezbytná krátká cca 45 minutová observace. Výsledkem je omezení tvorby hlenu a zejména zprůchodnění nosních průduchů, zlepšení dýchání nosem, klidný spánek a možnost sportovních aktivit.

Radiofrequenční turbinoplastika – léčba chronické rýmy

1) bipolární technikou (RaVoR™)

2) monopolární technikou

Jedná se o ambulantní zákrok v místní anestézii, provedený moderním radiofrequenčním přístrojem (ATMOS RS221 2.2MHz). Principem je podslizniční ablace tkáně nosních konch. Této metodě dáváme přednost v případě velmi úzkých nosních průduchů, kdy redukce diodovým laserem není vhodná. Po výkonu je rovněž nezbytná krátká cca 45 minutová observace.

Rekonvalescence

Po zákroku budete cca 45 minut observováni na dospávacím pokoji, po této době vás poučíme o pozákrokové péči a budete propuštěni domů. Po zákroku nemůžete řídit automobil a proto musíte mít zajištěn odvoz domů nebo využít veřejné dopravní prostředky. Bolestivost je minimální, stav nevyžaduje pracovní neschopnost, pouze v případě náročné fyzické práce. Od druhého dne vám doporučíme provádět minimálně 3x denně výplachy přípravky s mořskou vodou. Počítejte s dočasně zhoršenou průchodností nosu v důsledku hojení v délce 1-2 týdnů. Efekt operace se dostavuje za 2-3 týdny, proto budete operatérem pozváni ke kontrole za 1 měsíc.