Plastická chirurgie

Plastika ušních boltců - otoplastika

Odstávající uši, přesněji ušní boltce jsou společensky nepříjemnou a deprimující vadou, která mnohým jedincům způsobuje pocity "nejistoty" a ztrátu sebevědomí. Často se tak děje již v útlém věku, nejčastěji při vstupu do školního kolektivu, ale i v dospělosti, při hledání partnera nebo při pracovních kontaktech. Současné techniky estetické operace uší dokáží problém úspěšně řešit.

Porucha vývoje ušních boltců, přesněji se jedná o poruchu vývoje chrupavky ušních boltců, se vyskytuje ve dvou formách. V prvé je chrupavka boltce přirozeně a správně modelována, ale její úhel odstupu od hlavy je větší. V druhé formě nacházíme nejčastěji nedostatečně profilovaný anthelix, což způsobuje "vyhlazení" horní části boltce a jeho nepřirozený vzhled. V raném dětském věku tyto odchylky od žádoucího tvaru nemusí působit vážnější potíže, nepříjemnými se stávájí zejména v období puberty, kdy jedinec dozrává a je konfrontován s okolím, které není vždy shovívavé. Nejvhodnější dobou k provedení operace je tak předpubertální věk, kdy děti tento výkon velmi dobře snášejí. Rovněž provádíme operace uší i v pozdějším věku, kdy motivací pacienta je péče o jeho zevnějšek, změna partnera, zaměstnání atd.

Proč právě k nám?

  • máme dlouholeté zkušenosti s plastikami boltců
  • při operacích využíváme a kombinujeme různé chirurgické techniky
  • po zákroku jdete domů
  • 24 hodinová dostupnost konzultace s lékařem
  • možnost zakoupení prostředků pro pooperační péči přímo na klinice (noční elastická bandáž, enzymoterapie a další)

Cena plastiky ušních boltců (obě strany)

  • plastika ušních boltců (obě strany) od 28 000,- Kč 

Operace uší, ušních boltců (otoplastika)

Chirurgických metod korekce odstávajících uší, ušních boltců je celá řada, jejich výběr závisí jednak od charakteru deformity ušních boltců a také na osobní zkušenosti operatéra s danou technikou. Plastiku ušních boltců provádíme v naprosté většině případů v místní, lokální anestézii bez nebo za asistence laseru. Na přání klienta je výkon možné provést i v celkové anestézii. Kožní řez vedeme na zadní straně boltce, proto operace nezanechává esteticky viditelné jizvy. Pacienty se sklonem ke keloidním jizvám neoperujeme. Při samotném chirurgickém výkonu vytínáme část přebytečné kůže zadní stěny boltce a modelujeme nebo redukujeme deformovanou chrupavku do požadovaného tvaru. Po pečlivé hemostáze ránu sešíváme. Zákrok je zakončen ovinutím boltců a hlavy elastickým obvazem. Po krátké observaci a poučení o následné péči propouštíme pacienta domů. Důležitou a nedílnou součástí zákroku je dodržování pravidel domácí péče, o kterých budete lékařem poučeni.

Rekonvalescence

První kontrola na naší klinice probíhá do 48 hodin po zákroku. Elastický obvaz hlavy budete nosit přibližně týden po zákroku. Po odstranění elastického obvazu je nezbytné nošení čelenky ve dne i při spánku dle pokynů operatéra v trvání minimálně 2-3 týdnů. Po odstranění elastického obvazu je možné si opatrně umýt vlasy. Stehy odstraňujeme 2 týdny po zákroku. Bolestivost je vnímána bezprostředně po zákroku, dobře zvladatelná běžnými analgetiky, charakter bolesti je mírný.