Vážené klientky a klienti, upozorňujeme vás, že v období letních prázdnin (červenec, srpen) je provozní doba kliniky pondělí až čtvrtek, v pátky je klinika uzavřena. Tým RVmedCentra. 

Laserové centrum

Odstranění znamének ultrapulsním laserem

Od ledna 2019 odstraňujeme znaménka nejnovější a nejšetrnější metodou (v tzv. "ultrapulsním režimu", který umožňuje náš nový CO2 laser). Odstranění je rychlé, nezanechává "spáleninu" a tím maximálně urychluje hojení. 

Na kůži se setkáváme s celou řadou kožních lézí, které mohou mít různou velikost, tvar, barvu, povrch atd. Některé jsou kosmeticky viditelné, jiné vadí při nošení řetízků či oblečení, některé mohou být zdrojem vážných zdravotních potíží. Odborné posouzení kožních lézí zkušeným odborníkem je základem péče o zdravou pokožku.

Benigní (nezhoubné) kožní léze

Kožní výrůstky, keratomy, fibromy, seborhoické veruky atd. patří mezi nejčastější benigní kožní léze. Způsobují zejména estetický problém (nejčastěji na obličeji a krku), v menší míře vadí při nošení oblečení či ozdob. Tyto léze doporučujeme rychle a efektivně odstranit laserem z výše uvedených příčin.

Znaménka

Zvláštní pozornost musíme ale věnovat „mateřským znaménkům“. Ty vždy vyšetřujeme za pomoci dermatoskopu, který nám pomůže určit povahu nálezu. Až po tomto vyšetření s negativním dermatoskopickým nálezem můžeme znaménka laserem odstranit!

Maligní (zhoubné) kožní léze

K nejčastějším patří basaliomy, spinaliomy a melanomy. Tyto nálezy vyžadují pečlivé vyšetření, samozřejmě s použitím dermatoskopu. Po stanovení diagnózy doporučujeme nejčastěji chirurgické odstranění léze, aby byly zachovány kontrolovatelné hranice bezpečné excize. Materiál odesíláme na histologické vyšetření.

Odstranění znamének a kožních výrůstků provádíme ambulantně laserem, v lokální anestézii. Po zákroku následuje poučení o domácí péči. Zákrok je rychlý, nezanechává jizvy a neomezuje (kromě plavání) běžné denní a sportovní aktivity.

Pozn.: na přání klientů nabízíme odstranění znamének a kožních výrůstků i radiofrequenčním přístrojem.

VIDEO odstranění znamének ultrapulsním CO2 laserem SMAXEL