Plastická chirurgie

Plastika obočí a čela - Brow Lift, Forehead Lift

Pokleslé obočí je způsobeno ztrátou napětí svalů čela a elasticity kůže čela vlivem stárnutí. Stav je dále zhoršován „krčením“ čela při slunečním osvitu a přirozenou gravitací. Většinou se jedná o symetrickou záležitost, ale nacházíme i jednostranné projevy. Pokleslé obočí tak výrazně mění výraz tváře, od zamračeného po unavený.

Při posouzení stavu obočí musíme věnovat patřičnou pozornost horním očním víčkům. V mnoha případech je tzv. dermatochalázie horních víček (pokles s nadbytkem kůže horních víček) způsobena nebo zásadně ovlivněna právě poklesem obočí. Proto důkladné komplexní vyšetření víček, obočí a čela je nezbytnou součástí konzultace.

Existuje několik chirurgických postupů ke korekci postavení obočí.

Plastika obočí (brow lift)

Korekci postavení obočí, jeho zvednutí, provádíme v místní (lokální) anestézii z 2 řezů ve vlasaté části hlavy. Řez vedeme přibližně 1-2 cm za vlasovou linií. Kožní kryt čela nad obočím ve tvaru obráceného V preparací nadzvedneme a posuneme do správné polohy. Fixujeme na 14 dnů stehy. Výsledná jizva je schována ve vlasech a není kosmeticky viditelná.

Výsledkem je nové, esteticky vyhovující postavení obočí, v menší míře jsou ovlivněny vrásky čela.

Plastika čela a obočí (forehead lift)

Vyhlazení čela, odstranění vrásek a korekci postavení obočí, jeho zvednutí, provádíme v celkové anestézii z řezu ve vlasaté části hlavy. Bikoronální řez vedeme přibližně 1-2 cm za vlasovou linií, od ucha k uchu. Kožní kryt čela od hranice řezu až po obočí preparací nadzvedneme a celý posuneme do správné polohy. Fixujeme na 14 dnů stehy. Výsledná jizva je schována ve vlasech a není kosmeticky viditelná. Je nutná jednodenní hospitalizace a následná domácí péče.

Výsledkem je vyrovnaná a napjatá kůže čela bez vrásek s pozvednutým a esteticky vyhovujícím postavením obočí.