Estetická dermatologie

Odstranění vrásek výplněmi

Vrásky, drobné nerovnosti a ztráta elasticity kůže jsou přirozeným projevem stárnutí a zejména v obličeji se postupně stávají estetickým problémem, který trápí ženy pečující o svůj zevnějšek. Jsou podmíněny ztrátou objemu přirozené kyseliny hyaluronové a dalších složek kůže a také svalovou hyperaktivitou v obličejové části. Nezanedbatelnou roli hrají genetické dispozice, životní styl a životní prostředí.

K odstranění výše zmíněných projevů stárnutí v obličeji se velmi úspěšně uplatňují injekční gelové kožní výplně. Tyto materiály vyplňují vrásky, nosoretní rýhy a další kožní nerovnosti. Váží na sebe vodu, „zvětšují svůj objem" a tímto efektem přispívají k vyhlazení pokožky. Stále větší oblibu získávají výplňové materiály na podkladě kyseliny hyaluronové (HA), která je organismem velmi dobře snášena. Tato kyselina je tělu vlastní, nachází se nejen v kůži, ale např. i v kloubní chrupavce a v oku. Hlavní vlastností HA je schopnost vázat velké množství vody a takto udržovat hydrataci a elasticitu tkáně.

V RVmedCentru aplikujeme vstřebatelné, kvalitní, bezpečné a certifikované injekční kožní výplně (Croma).

Tyto praxí ověřené výplňové materiály jsme zvolili proto, že chceme vždy nabídnout našim pacientům výběr, komfort a kvalitní ošetření. Uvedené gelové implantáty se doporučují k ošetření vrásek čela, mezi obočím, nosoretních rýh, povislých ústních koutků a ke zvětšení rtů. Injekční výplně aplikujeme v průběhu celého roku, v letních měsících je potřebné dodržovat pokyny lékaře, zejména chránit pokožku krémy s vysokým ochranným faktorem.

Samotný zákrok je prováděn zkušenými lékaři našeho centra, trvá od 10 do 20 minut, je téměř bezbolestný a nijak nevyřazuje pacienta z běžných denních aktivit. Provádí se speciální originální stříkačkou s velmi tenkou jehličkou. Pro nejvyšší komfort ošetření je možné aplikovat navíc lokálně znecitlivující krém, zvláště v případě tvarování rtů. Některé přípravky mají již ve standardu přídavek lokálního anestetika. Efekt zákroku je viditelný okamžitě a přetrvává přibližně rok v závislosti na typu výplně, místě ošetření a individuálnímu vstřebávání v kůži. Opakovaná použití nemají žádná omezení.