Vážené klientky a klienti, upozorňujeme vás, že v období letních prázdnin (červenec, srpen) je provozní doba kliniky pondělí až čtvrtek, v pátky je klinika uzavřena. Tým RVmedCentra. 

Plastická chirurgie

Odstranění nevzhledných jizev

Výsledkem jakéhokoli chirurgického zákroku je vždy jizva. Samotná jizva je produktem hojivého procesu nastartovaného vlastním organismem. Normální jizva je hladká, není vystouplá a postupem času barevně splývá s okolní kůží. Vzhled normální jizvy velmi závisí na použité chirurgické technice. Tyto jizvy lze úspěšně korigovat a výrazně zlepšit jejich vzhled. Pokud však dojde k abnormální hojivé reakci organismu, vlivem individuální dispozice, dochází ke vzniku hypertrofických (často vystouplých) jizev, jejich řešení a korekce je obtížnější. Samostatným projevem abnormální reakce organismu jsou tzv. keloidní jizvy, jejichž uspokojivá korekce je téměř nemožná. Takové jizvy jsou esteticky nevzhledné a přinášejí trápení, zejména pokud jsou na viditelných místech.

Ošetření jizvy - biostimulační laser

Ošetření biostimulačním laserem je vhodné pro čerstvé jizvy v době 1-2 týdnů od operačního zákroku. Biostimulační laser lokálně stimuluje čerstvou ránu k rychlejší produkci látek potřebných k fyziologickému hojení. Zmírňuje bolestivost rány, otok rány a urychluje hojení a tvorbu fyziologické jizvy. Zkracuje dobu začervenání jizvy.

Odstranění jizvy - resutura rány

Zákrok provádíme v lokální anestézii, ambulantně, pouze u velkých jizev volíme celkovou anestézii. Principem výkonu je chirurgické odstranění staré jizvy včetně podkoží tak, aby se kůže uvolnila, nebyla pod tahem. Po té okraje rány nově sešíváme, při použití vhodné techniky sutury. Ránu ošetříme sterilním krytím.

Aplikace depotního kortikoidu - Diprophos

Nejméně náročnou a velmi úspěšnou metodou je aplikace depotního kortikoidu do jizvy. Tuto techniku využíváme zejména u hypertrofických, vystouplých a zatvrdlých jizev. Přípravek s kortikoidem jizvu oploští a změkčí. Aplikace je pro pacienta nenáročná, ale většinou musíme terapii opakovat.

Broušení laserem

Ošetření jizvy chirurgickým laserem provádíme v lokální anestézii ambulantně. Nevzhlednou jizvu laserem vaporizujeme, tzn. odpaříme její vystouplé a nerovné části. Jizvu zbrousíme a vyhladíme. Ošetření však není vhodné pro tzv. hypertrofické jizvy.