Plastická chirurgie

Plastika očních víček - blefaroplastika

Oči a jejich výraz jsou svou jedinečností výrazným osobnostním rysem tváře. Každá změna výrazu očí, způsobená zejména změnou tvaru očních víček, obočí nebo jejich okolí, ovlivňuje zásadně vzhled obličeje. Nejčastějším problémem jsou povislá horní nebo dolní víčka, která způsobují stárnoucí a unavený výraz. Jsou projevem postupné ochablosti kůže či prolapsu tukové tkáně pod jemnou kůží víček. Potíže začínají kolem 35 let věku, jejich intenzita je značně individuální, avšak s přibývajícím věkem se problém prohlubuje. Řešením je operace očních víček, plastika víček. Elegantní zákrok, který vede k obnovení mladistvého vzhledu a odstranění únavy očí. Proto je operace očních víček jednou z nejžádanějších estetických operací.

Proč právě k nám?

  • operaci provádí chirurgové s dlouholetou zkušeností s operacemi očních víček
  • používáme precizní radiofrequenční skalpel, méně často klasickou chirurgickou techniku
  • po zákroku jdete domů
  • 24 hodinová dostupnost konzultace s lékařem
  • možnost zakoupení prostředků pro pooperační péči přímo na klinice (gelové brýle nebo polštářky, enzymoterapie a další)

Cena plastiky očních víček

  • plastika horních víček od 18 000,- Kč
  • plastika dolních víček od 20 000,- Kč

Plastika horních očních víček - blepharoplastika

Operace horních očních víček provádíme v místní anestézii bez nebo s asistencí laseru a RF. Nejdůležitější částí operace je pečlivý nákres kožního řezu. Cílem samotného zákroku je odstranění nadbytečné kůže víček a eventuálních tukových prolapsů. Kůži sešíváme velmi delikátním šicím materiálem, který po zhojení nezanechává téměř žádnou viditelnou jizvu. Výkon je velmi dobře snášen, hospitalizace není nutná.

Plastika dolních očních víček - blepharoplastika

Operace dolních očních víček provádíme v místní anestézii bez nebo s asistencí laseru a RF. Kožní řez vedeme těsně pod linií dolních řas, aby výsledná jizva byla téměř neviditelná. Cílem samotného zákroku je zejména odstranění tukových prolapsů, které způsobují vaky pod očima a zkrácení nadbytečné kůže dolních víček. Kůži sešíváme velmi delikátním šicím materiálem, který po zhojení nezanechává téměř žádnou viditelnou jizvu. Výkon je velmi dobře snášen, hospitalizace není nutná.

Operace víček provádíme buď samostatně (horní nebo dolní víčka), tak i společně (horní a dolní víčka v jedné době).

Plastika dolních očních víček - blepharoplastika s rozprostřením tuků

Plastika dolních víček rozšířená o preparaci tukových prolapsů bez jejích odstranění, ale s jejich následnou remodelací a umístěním do požadovaných lokalit.

Minilift kůže dolních očních víček

Plastiku kůže dolních očních víček, minilift (vypnutí), provádíme v místní anestézii. Krátký kožní řez vedeme šetrným radiofrequenčním skalpelem, aby výsledná jizva byla téměř neviditelná. Preparujeme kůži dolního víčka, kterou následně jemně redukujeme a vypínáme. Cílem samotného zákroku je odstranění drobných záhybů a vrásek na dolním víčku. Zákrok je vhodný pouze pro pacienty s počínajícím nadbytkem nebo ztrátou elasticity kůže dolního víčka, ale bez tukových prolapsů, které způsobují vaky pod očima. Kůži sešíváme velmi delikátním šicím materiálem, který po zhojení nezanechává téměř žádnou viditelnou jizvu. Výkon je velmi dobře snášen, hospitalizace není nutná.

Rekonvalescence

Po zákroku budete po krátké observaci a poučení propuštěni domů. V den operace a následující den doporučujeme víčka v intervalech dle poučení operatérem chladit chladivým obkladem. Lehký otok víček, zarudnutí a mírné "nedovření" víček je standardní. Velmi malé "steri stripy" vám odstraníme 4-7 den, 7. den od operace vám odstraníme stehy. Po odstranění stehů se můžete věnovat běžným aktivitám, sportovní a jiné aktivity doporučujeme provozovat s odstupen minimálně 3 týdnů.

Fotogalerie výsledků naší práce - plastika dolních očních víček (blepharoplastika), foto před a po.