Plastická chirurgie

Plastika podbradku

Vlivem stárnutí a genetické dispozice dochází ke změnám v oblasti krku. Nejčastějším projevem těchto změn jsou zvýšená ochablost kožního krytu na přední straně krku, umocněná ztrátou elasticity kůže a nahromadění tukové tkáně v oblasti podbradku, což se v konečném důsledku projeví vznikem tzv. „dvojité brady".

Plastika podbradku

Plastiku podbradku provádíme v lokální anestézii, buď z krátkého, horizontálního kožního řezu v tzv. submentální oblasti s exstirpací (odstraněním) nadbytečné podkožní tukové tkáně. Pokud je zmnožení podkožní tukové tkáně navíc spojeno s ochablou kůží v dané oblasti, tuto redukujeme dle předem nakresleného schématu, tedy provádíme její odstranění a vypnutí. Samotnou liposukci podbradku provádíme jen v individuálně indikovaných případech.

Miniinvazivní injekční lipolýza tuku podbradku

Principem zákroku je injekční aplikace speciálního přípravku s fosfatidylcholínem do oblasti podbradku, do jeho podkožní tukové tkáně, s cílem rozpustit zde uloženou nadbytečnou tukovou tkáň. Ošetření je ambulantní, rychlé, ale vyžaduje cca 5 sezení s odstupem 3 týdnů.

Rekonvalescence

Chirurgická plastika podbradku vyžaduje přibližně dvoutýdenní klidový režim s vyloučením jiné než běžné fyzické aktivity. Rovněž po tuto dobu je nutné nosit elastické kompresní prádlo. Po vytažení stehů je nutné pečovat o kožní jizvu.

Po injekční lipolýze doporučujeme vyvarovat se větší fyzické zátěži.