Ušní, nosní, krční

Odstranění krvácení z nosu

Časté a opakované krvácení z nosu (epistaxe) je velmi nepříjemné a společensky obtěžující. Vyskytuje se při úrazech nosu, během virových infekcí horních dýchacích cest, při vysokém krevním tlaku a užívání antikoagulancií. Stanovení původu epistaxe je pro strategii léčby zásadní, jelikož kromě uvedených příčin může být opakované krvácení známkou jiného závažnějšího onemocnění.

Řešení opakovaného krvácení z nosu není jednoduché. Většinou k němu dochází prasknutím slizniční cévky v přední části nosní přepážky. Samotné krvácení je tak důsledkem různých příčin, Jejích určení a následné vyloučení je pro úspěšnou prevenci recidivy zásadní. K odstranění samotného krvácení existuje několik postupů. Ne všechny dosahují žádoucího výsledku. V RVmedCentru provádíme odstranění krvácení z nosu nejnovějšími a nejúčinnějšími metodami. Patří mezi ně šetrná bipolární elektrokoagulace cévek moderním radiofrequenčním přístrojem nebo vaporizace cévek diodovým vláknovým cévním laserem. Léčbu můžeme podpořit i medikamenty. Zákroky jsou ambulantní, v místním znecitlivění a jsou dobře snášeny.

Rekonvalescence

Po zákroku budete poučeni o domácí péči, která spočívá v omezení fyzické aktivity a provádění šetrných výplachů dutiny nosní přípravky s mořskou vodou. Je nezbytné vyvarovat se mechanického poškození sliznice dutiny nosní. Bezprostředně po zákroku není vhodné řídit automobil.