Vážení klienti, produkty nabízené na naší klinice a celý sortiment německé kosmetiky BABOR a dalších značek zakoupíte i s bonusy na našem e-shopu www.krasajsity.cz. Těšíme se na vás!

Plastická chirurgie

Plastika nosu - rhinoplastika

Nos je výraznou dominantou obličeje. Jeho tvar a velikost je u každého jedince individuální a je vyjádřením osobnosti nositele. Posuzování estetických kritérií nosu je tak vždy zatíženo individuálním přístupem jedince samotného i operatéra. Pro tuto originalitu patří operace nosu k nejtěžším výkonům v estetické chirurgii.

Chirurg by měl vždy zhodnotit velikost a tvar nosu ve vztahu k proporcionalitě a individualitě tváře. Výsledkem a cílem našeho přístupu k estetické rinoplastice je nos, jehož tvar a velikost nenarušuje proporcionalitu tváře a zároveň respektuje přání a očekávání pacienta. Vlastně každý nos je "originálem". Ctíme tak současný trend dnešních rinoplastik, kterým je "no plastic nose". Operace nosu provádíme v komfortní celkové anestézii, jen výjimečně v místní anestézii. Využíváme jak zavřené, tak otevřené techniky rinoplastik. V indikovaných případech kombinujeme estetické operace zevního nosu s funkční plastikou nosní přepážky.

Proč právě k nám?

  • specializujeme se na plastickou chirurgii hlavy a krku
  • operaci provádí MUDr. Radan Vidura, Ph.D., který má s plastikami nosu více než dvacetileté zkušenosti s velkým počtem operovaných pacientů
  • umíme řešit nejenom estetický, vnější vzhled nosu, ale také jeho funkční problémy v rámci jedné operace

Hodnocení TOP 5

Cena plastiky nosu

  • plastika zevního nosu (rhinoplastika) od 35 000,- Kč
  • plastika nosní přepážky (septoplastika) od 35 000,- Kč
  • ceny jsou uvedeny včetně celkové anestézie!

Zavřená plastika nosu (rhinoplastika)

Plastika nosu, ať již tzv. tvrdého či měkkého nosu, probíhá v naprosté většině případů v celkové anestézii. V lokální (místní) anestézii operujeme pouze malé, diskrétní deformity měkkého nosu. Přístupovou cestou k strukturám nosu jsou incize vedené uvnitř nosu. Takový postup tudíž nezanechává žádné viditelné pooperační jizvy. Jednotlivé struktury nosu jsou chirurgem redukovány a korigovány do požadovaného tvaru a velikosti. Operace je zakončena přední tamponádou uvnitř nosních průduchů a zevně je nos fixován náplasťovou nebo pevnou (sádrovou) dlahou.

Výhody "zavřené" operace nosu

Výhodou této metody je kratší operace, menší výskyt pooperačních otoků, rychlejší hojení a brzký návrat pacienta k běžnému stylu života.

Rekonvalescence

Pooperační průběh vyžaduje krátkou hospitalizaci na naší klinice. Přední tamponáda nosních průduchů vám bude odstraněna první, nejpozději druhý pooperační den. Zevní náplasťovou fixaci ponecháváme týden, sádrovou pevnou fixaci obvykle 2 týdny. Oba typy zevní fixace vám budou odstraněny při kontrolách na naší klinice. Používáme většinou vstřebatelný šicí materiál a proto stehy v průběhu hojení vypadnou samy. V pooperačním období je nutné počítat s omezenou nosní průchodností a výskytem mírného otoku nosu a hematomů v oblasti kořene nosu. Pooperační bolestivost je mírná, řešena běžnými analgetiky a je pacienty dobře snášena.

 

Otevřená plastika nosu (rhinoplastika)

Plastika nosu, která se provádí v celkové anestézii. Tato operační technika se využívá nejčastěji k precizní modelaci dolní, chrupavčité části nosu a zejména její špičky. Přístup k nosním strukturám je veden vnitřní neviditelnou incizí v horní oblasti nosních dírek protaženou dolů ke kolumele a přes ni. Jen diskrétní, malá část jizvy probíhá kůží a při správné technice je výsledná jizva téměř nepatrná. Uvedená technika nám umožňuje detailní, zrakem kontrolovatelnou redukci, augmentaci a korekci nosních struktur do požadovaného tvaru.

Výhody "otevřené" operace nosu

Výhodou této metody je zrakem kontrolovatelná, precizní modelace zejména chrupavčité části nosu. Mírnou nevýhodou uvedené metody je delší doba pooperačního otoku špičky nosu avšak vyvážená možností preciznější modelací chrupavek špičky nosu ve srovnání se zavřenou operací nosu.

Rekonvalescence

Pooperační průběh vyžaduje krátkou hospitalizaci na naší klinice. Přední tamponáda nosních průduchů vám bude odstraněna první, nejpozději druhý pooperační den. Zevní náplasťovou fixaci ponecháváme týden, sádrovou pevnou fixaci obvykle 2 týdny. Oba typy zevní fixace vám budou odstraněny při kontrolách na naší klinice. V přední části nosu používáme nevstřebatelný šicí materiál, proto stehy musíme odstranit při kontrole za týden od operace. V pooperačním období je nutné počítat s omezenou nosní průchodností a výskytem středního otoku nosu a hematomů v oblasti kořene nosu v závislosti od rozsahu zákroku. Pooperační bolestivost je mírná, řešena běžnými analgetiky a je pacienty dobře snášena.

Fotogalerie výsledků naší práce - plastika nosu (rhinoplastika), foto před a po.