Laserové centrum

Laserový frakční CO2 resurfacing

Ošetření je horkou novinkou v naší nabídce a kromě chirurgického faceliftingu nemá mezi ostatními typy ošetření níže popisovaných problémů konkurenci.

Je určené klientkám, které trápí počínající vrásky v obličeji, především na čele, kolem očí a úst, mají povadlou, pórovitou, pigmentovanou a nerovnou pleť a chtěli by tento stav účinně řešit v krátkém časovém horizontu s dostatečně dlouhým efektem a bez nutnosti chirurgického zákroku.

Principem ošetření je aplikace vysokovýkonného laserového paprsku za pomocí speciálního, počítačem řízeného scanneru na poškozenou a stárnoucí kůži. Paprsek CO2 laseru způsobí frakční odstranění staré části dermis a vaporizuje v kůži pravidelné mikrootvory, jejichž následné zacelení vede k vypnutí pokožky a její obměně. Ošetření navíc stimuluje neokolagenezi, která vede k celkové regeneraci stárnoucí kůže.

Pro jakou oblast je ošetření vhodné a co od ošetření můžeme očekávat.

Laserový frakční CO2 resurfacing je nejúčinnější miniinvazivní metodou ke korekci počínajících vrásek obličeje, zejména kolem očních koutků a dolních víček. Účinně redukuje také obtížně řešitelné vertikální vrásky na horním rtu. Ošetření můžeme aplikovat na jednotlivé, menší lokality nebo ošetřit celý obličej. Frakčním laserem lze ošetřit i oblast krku, dekoltu a hřbetu rukou. Výsledkem zákroku je obnovení vrchní vrstvy kůže, její znatelné vypnutí a vymizení vrásek. Dojde k barevnému sjednocení a především k jejímu omlazení.

Průběh zákroku

Před ošetřením kůži očistíme a naneseme znecitlivující krém, který necháme působit 45 minut. Následně krém odstraníme a kůži očistíme. Samotné ošetření je ambulantní, jen mírně bolestivé s pocitem lehkého pálení. Doba zákroku závisí od velikosti ošetřované plochy, ošetření celého obličeje trvá přibližně 30 minut. Bezprostředně po aplikaci je pokožka bělavá, následně dojde k jejímu zarudnutí a během 1 hodiny po zákroku budete cítit pálení. Po zákroku naneseme na ošetřenou oblast zklidňující krém a doporučíme užití analgetika (Nurofen, Brufen apod.). Ošetřenou oblast můžeme chladit termální vodou.

Rekonvalescence

V následujících dnech bude ošetřená oblast zarudlá, lehce oteklá a objeví se malé stroupky, které postupně vymizí. Kůže se může po částech odlupovat. Odlupující se kůži ani stroupky nestrhávejte. Fáze rekonvalescence trvá obvykle jeden až dva týdny.

Po ošetření je nutné používat reparační krém (Doctor Babor) a následně regenerační balzám (Doctor Babor) s ochranným faktorem proti UV záření SPF 50+ a vyvarovat se 2-3 měsíce pobytu na slunci. Návštěva solária je zakázána po dobu nejméně 3 měsíců!