Vážené klientky a klienti, upozorňujeme vás, že v období letních prázdnin (červenec, srpen) je provozní doba kliniky pondělí až čtvrtek, v pátky je klinika uzavřena. Tým RVmedCentra. 

Estetická dermatologie

Ošetření vrásek botulotoxinem

Botulotoxin je přírodní čistý protein uvolňující svaly zodpovědné za vytváření mimických vrásek, které se stále více objevují v průběhu "stárnutí" pokožky. Principem působení botulotoxinu je blokáda na úrovni nervosvalové ploténky, která zabraňuje kontrakci svalu a tím vytvoření vrásky. Aplikace botulotoxinu dodává pacientům uvolněný, mladistvý výraz bez vrásek a je také prevencí vytvoření trvalých vrásek.

Nejčastějším místem korekce jsou vrásky mezi obočím (glabella), vrásky čela a vrásky kolem očních koutků (crows feet). Provádíme také ošetření vrásek horního rtu a dolíčku brady (dimpled chin).

Nízká dávka botulotoxinu je aplikována tenkou jehličkou do specifického svalu, kde dojde k přerušení nervosvalového přenosu vzruchu a tím k požadovanému svalovému uvolnění. Díky uvolnění svalu jsou nežádoucí linky a vrásky odstraněny. Zákrok trvá asi 10 minut a pacienti se poté okamžitě vrací k normálním aktivitám. Redukce vrásek je patrná již za několik dní po ošetření. Efekt přetrvává obvykle 4-6 měsíců, ale skutečná délka účinku je u každého pacienta individuální.

Aplikujeme pouze originální přípravek BOTOX.

Mezo-Botox

Všeobecně známá je klasická aplikace botulotoxinu do svalů obličeje, výsledkem je žádoucí oslabení příslušného svalu a vyhlazení mimických vrásek, které se nacházejí nad ním. Mezo-Botox je nová technika, která slouží k aplikaci botulotoxinu nikoliv do svalu, ale do povrchových vrstev kůže.

Menší množství botulotoxinu aplikovaného povrchově způsobí uvolnění napětí tkáně a dojde ke zmírnění jemných linek a drobných vrásek. Díky povrchové aplikaci zůstává hluboké mimické svalstvo nedotčené a nedochází k fenoménu ztuhlého obličeje. Ošetření je ideální pro klientky s unavenou a zvrásněnou pokožkou. Mezo-Botox rovněž přispívá k výraznému snížení mazu a pocení v dané oblasti.

Metodu využíváme především k léčbě jemných linek a vrásek v oblasti dekoltu a krku. V menší míře k ošetření obličeje a hřbetu rukou.

Baby-Botox

Baby-Botox je nová metoda vhodná pro mladší klientky okolo 30 let s pletí bez hlubokých a výrazných vrásek.

Při ošetření se využívá stejný botulotoxin jako při klasické aplikaci, ale používá se pouze zhruba poloviční dávka této účinné látky. Vzhledem k menšímu množství použitého materiálu je tento zákrok také levnější, než klasická aplikace botulotoxinu, avšak všechny výhody tohoto zákroku, při správné indikaci, zůstávají zachovány.

Pokud toužíte zbavit se drobných a méně výrazných vrásek obličeje, ale přejete si zachovat mimický výraz vaší tváře, pak je tato metoda určena právě pro Vás.