Estetická dermatologie

Ošetření vrásek botulotoxinem

Botulotoxin je přírodní čistý protein uvolňující svaly zodpovědné za vytváření mimických vrásek, které se stále více objevují v průběhu "stárnutí" pokožky. Principem působení botulotoxinu je blokáda na úrovni nervosvalové ploténky, která zabraňuje kontrakci svalu a tím vytvoření vrásky. Aplikace botulotoxinu dodává pacientům uvolněný, mladistvý výraz bez vrásek a je také prevencí vytvoření trvalých vrásek.

Nejčastějším místem korekce jsou vrásky mezi obočím (glabella), čela a vrásky kolem očních koutků (crows feet). Provádíme také ošetření vrásek horního rtu a dolíčku brady (dimpled chin).

Nízká dávka botulotoxinu je aplikována tenkou jehličkou do specifického svalu, kde dojde k přerušení nervosvalového přenosu vzruchu a tím k požadovanému svalovému uvolnění. Díky uvolnění svalu jsou nežádoucí linky a vrásky odstraněny. Zákrok trvá asi 10 minut a pacienti se poté okamžitě vrací k normálním aktivitám. Redukce vrásek je patrná již za několik dní po ošetření. Efekt přetrvává obvykle 6 měsíců, ale skutečná délka účinku je u každého pacienta individuální.

Aplikujeme pouze originální přípravek BOTOX.