Vážené klientky a klienti, upozorňujeme vás, že v období letních prázdnin (červenec, srpen) je provozní doba kliniky pondělí až čtvrtek, v pátky je klinika uzavřena. Tým RVmedCentra. 

Plastická chirurgie

Niťový lifting - Thread Lift

NOVINKA! Pracujeme i s nitěmi Double Needle, na které jsme rovněž proškoleni. Tyto "dvojjehlové nitě" jsou vhodné především k řešení pokleslé brady a tzv. mandibula line.

PDO lifting a Double Needle lifting jsou nově vyvinutá metody omlazení a liftingu obličeje, krku a dekoltu, která nabízí výhody miniinvazivního chirurgického zákroku. Využívá biologicky rozložitelné nitě, které se při zákroku zavádějí pomocí tenkých kanyl do hlubších pojivových tkání. Výrazného liftingu, tedy zvednutí povislé kůže a jejího následného vypnutí, dosahujeme při použití tzv. zoubkatých nití. Hladké nitě a tzv. screw nitě kůži zpevní a vypnou díky tvorbě fibrózních vláken. Ošetření oddaluje klasický, cenově i operačně náročný chirurgický lifting.

Lokality vhodné k ošetření PDO liftingem

Obličej (pokleslé obočí, pokleslá lícní oblast, mandibula line), krk a dekolt.

Jak probíhá zákrok

Dbáme na vaši maximální bezpečnost, proto ošetření provádí certifikovaný chirurg na operačním sále ve sterilním prostředí. Používáme prvotřídní liftingové vlákno vyrobené z polydioxanonu (PDO) s evropskou (CE) certifikací. Zákrok se provádí v lokální anestézii. Do podkoží jsou zavedeny nitě pomocí ultratenkostěnných jehel. Vstřebatelné nitě zůstávají ve tkáni přibližně 6-8 měsíců. Další nitě lze kdykoli dodatečně zavést. Výhodou je možnost kombinace ošetření s výplněmi, botulotoxinem atd.

Rekonvalescence

Zákrok vyžaduje pouze krátkou rekonvalescenci a je velmi dobře snášen. Ošetření nevyžaduje pracovní neschopnost. Bezprostředně po zákroku se objeví mírný otok, zarudnutí nebo dočasná bolestivost. Tyto důsledky aplikace vymizí zpravidla do několika hodin, maximálně do dvou dnů. Ošetření nezanechává žádné viditelné jizvy.

Doporučení

Dva týdny před ošetřením je nutné vysadit léky proti srážlivosti krve (Anopyrin, Acylpyrin atd.) a doplňků stravy s vitamínem E. V den zákroku se ošetřené kůže nedotýkejte, 12 hodin po zákroku neaplikujte make-up, týden se vyvarujte slunění, sauny nebo parní lázně.