Plastická chirurgie

Bullhorn Lip Lift - lifting horního rtu

Samotné rty mohou být velmi výrazným a dominantním prvkem obličeje, který dodává, zejména u žen, osobitý a nezaměnitelný výraz. Ne vždy je ale tvar a velikost rtů optimální a žádoucí. Pro tyto případy existují možnosti jejich korekce, ať už výplněmi kyselinou hyaluronovou (s dočasným efektem) nebo chirurgickým zákrokem (s trvalým efektem).

Bullhorn Lip Lift

Je chirurgický zákrok v lokální anestézii, trvající přibližně 1 hodinu, který zkrátí tzv. philtrum, tedy vzdálenost od dolní části nosu po retní červeň horního rtu. Optimální vzdálenost u žen je cca 1.5 cm. Zákrok zvedne a zvýrazní střední část horního rtu, akcentuje celý horní ret z profilu a výrazně zvětší viditelný podíl retní červeně. Efekt zákroku je trvalý.

Rekonvalescence

Zákrok je velmi dobře snášen, po zákroku vás propustíme domů. V den zákroku je nutný klidový režim, vyhýbat se fyzické aktivitě, alkoholickým a horkým nápojům, horké sprše. Je nutný klidnější režim po dobu minimálně jednoho týdne, zejména doporučujeme omezit činnost mimických svalů. Stehy vám odstraníme nejdříve za týden od zákroku, ale pravděpodobně spíše později. Po odstranění stehů je nutné o ránu pečovat doporučenými krémy apod., chránit jizvu před slunečním zářením s využitím krémů s ochranným faktorem SPF 50.