Vážení klienti, produkty nabízené na naší klinice a celý sortiment německé kosmetiky BABOR a dalších značek zakoupíte i s bonusy na našem e-shopu www.krasajsity.cz. Těšíme se na vás!

Laserové centrum

Odstranění žilek laserem

Na obličeji se červené žilky vyskytují na tvářích a v okolí nosu. Někdy je nacházíme i v oblasti dekoltu, zde se však častěji vyskytují menší červené hemangiomy. Příčinou jsou zejména vrozená dispozice, tedy dědičnost, křehkost cévních stěn a nadměrná expozice UV záření. Prevencí vzniku rozšířených žilek je vyloučení kouření, pití alkoholu, nezdravého životního stylu a vystavování pleti UV záření bez její ochrany. Nedoporučujeme také ve větší míře navštěvovat sauny a solária. Vhodné je užívání vitamínu C.

K trvalému odstranění kosmeticky nežádoucích červených žilek, hemangiomů a tzv. ohně (naevus flammeus) používáme špičkový cévní laser.

Principem působení speciálního cévního laseru je absorpce energie paprsku v červeném krevním barvivu hemoglobinu. Tato energie žilku nebo hemangiom „zataví“ a ty jsou následně vstřebány. Díky své vlnové délce laser prochází kůží bez jejího poškození.

Zákrok je ambulantní, minimálně bolestivý, v případě rozsáhlejších ploch aplikujeme lokální znecitlivění (EMLA). Doba zákroku závisí na rozsahu ošetřované plochy. Trvalé odstranění malých žilek a hemangiomů dosahujeme již po jednom sezení. Rozsáhlejší cévní anomálie (např. oheň) vyžadují opakovaná sezení v intervalu 3-4 týdnů. Po zákroku nesmí pacient ošetřovanou plochu namáčet a vystavovat slunečnímu záření, doporučujeme použití ochranných krémů s SPF 50.