Estetická dermatologie

Odstranění jemných vrásek mezonitě PDO

Nově vyvinutá, účinná metoda omlazení, která si velmi rychle získala oblibu ve světě estetické medicíny. Její předností je především časová nenáročnost, minimální nebo žádná bolestivost, cenová dostupnost a okamžitý návrat k běžným aktivitám. Principem ošetření je zavedení speciálních PDO nití do mezodermis, které způsobují okamžité zpevnění a následné vypnutí pokožky s vyhlazením drobných vrásek. Rovněž dochází k novotvorbě kolagenu a fibrózních vláken, které dále pokožku dlouhodobě zpevňují. Ošetření je možné doslova absolvovat v tzv. „polední pauze" a celoročně!

Lokality vhodné k ošetření mezonitěmi PDO

Celý obličej (dle našich zkušeností ale nejvhodnější na oblast kolem dolních víček, horní ret a ústní koutky), krk a dekolt.

Jak probíhá zákrok

Dbáme na vaši maximální bezpečnost, proto ošetření provádí certifikovaný chirurg za sterilních kautel. Používáme pouze prvotřídní nitě rakouské firmy Princess vyrobené z polydioxanonu (PDO) s evropskou (CE) certifikací. Do mezodermis zavádíme nitě pomocí ultratenkostěnných jehel a proto zákrok nevyžaduje anestézii. Případné doplnění nití lze kdykoli provést. Výhodou je možnost kombinace ošetření s výplněmi, botulotoxinem atd.

Rekonvalescence

Zákrok je velmi dobře snášen a nevyžaduje téměř žádnou rekonvalescenci. Ošetření nevyžaduje pracovní neschopnost. Bezprostředně po zákroku se může objevit mírné zarudnutí a lehký otok, které do několika hodin vymizí. Při ošetření některých lokalit a individuálních dispozic se objevují malé modřinky. Tyto vymizí zpravidla do několika dnů. Ošetření nezanechává žádné viditelné jizvy.

Doporučení

Dva týdny před ošetřením je nutné vysadit léky proti srážlivosti krve (Anopyrin, Acylpyrin atd.) a doplňků stravy s vitamínem E. V den zákroku se ošetřené kůže nedotýkejte, 12 hodin po zákroku neaplikujte make-up, týden se vyvarujte slunění, sauny nebo parní lázně.