Laserové centrum

Omlazení obličeje - fotorejuvenace

Věkem se napětí pokožky uvolňuje, elasticita kůže se mění, objevují se první malé vrásky, pigmentové skvrny a nerovnosti kůže. Pokožka postupně ztrácí mladistvý vzhled. Prvotním a nejméně invazivním řešením k zachování mladistvého vzhledu kůže je fotorejuvenace.

Fotorejuvenace (fotoomlazení) je účinná metoda k omlazení obličeje, krku, dekoltu a rukou. Energie světelného paprsku působí v hloubce kůže, tzv. dermis, kde stimulací fibroblastů dochází k novotvorbě kolagenu. Kůže po zákroku tak získává ztracenou pevnost, elasticitu, pružnost, dochází k jejímu vyhlazení a vyrovnání menších vrásek. Dalším efektem fotorejuvenace je vymizení pigmentových skvrn a drobných žilek.

Fotorejuvenaci můžeme kombinovat s chemickým peelingem, aplikací botulotoxinu a výplní. Lze ji také provádět po operačních zákrocích.

Ošetření provádíme na odlíčené pokožce. Díky výkonnému kontaktnímu chlazení námi používaného přístroje a eventuálnímu využití znecitlivujícího krému (EMLA) je zákrok téměř bezbolestný. Subjektivně je při záblesku pociťováno jen krátké štípnutí. Doba samotného zákroku je cca 10 minut. Znecitlivující krém EMLA aplikujeme 45 minut před zákrokem. Po ošetření může být kůže mírně začervenalá. V období po zákroku doporučujeme kůži promašťovat a chránit před účinky slunečního záření krémy s SPF 50+.

Pro dosažení optimálního výsledku doporučujeme celkem 4 ošetření s frekvencí 1x měsíčně.

Obnova elasticity kůže nenastává ihned, jedná se o dlouhodobý proces a proto konečný výsledek hodnotíme s odstupem 3 měsíců po ukončení procedury!