Plastická chirurgie

Face Lift - operace obličeje

Stárnutí pokožky vlivem věku je přirozeným jevem. Tento proces je nejvíce patrný a vzhledem k lokalitě nejvíce viditelný na kůži obličeje a krku. Vlivem postupného úbytku kolagenových vláken, tukových struktur, hydratace a dalších změn kůže dochází ke ztrátě napětí a tonu, které se projeví poklesem a „nadbytkem“ kůže. Obličej dostává unavený, stárnoucí výraz. První jemné známky stárnutí pokožky obličeje řešíme aplikací vyživujících látek (mezoterapie), aplikací botulotoxinu nebo kyseliny hyaluronové (hydrolifting - Skinbooster) přímo do kůže. Dalšími možnostmi jsou např. laserové omlazení (fotorejuvenace, frakční resurfacing) nebo chemický peeling. Poslední novinkou v miniinvazivních metodách vypnutí kůže obličeje a krku je PDO lifting - niťový lifting. Pokud jsou však všechny uvedené metody již nedostačující a pokles kůže obličeje a krku rozsáhlý, doporučujeme plastiku obličeje. Indikaci zákroku předchází velmi pečlivá konzultace s lékařem.

Plastika obličeje (facelifting)

Operace obličeje, facelifting, je vhodná pro pacienty mezi 40 - 60 rokem věku. Zákrok provádíme v lokální nebo na přání i v celkové anestézii. Principem operace obličeje je odstranění nadbytečné kůže a její vypnutí při minimálním rozsahu jizev, které jsou částečně skryty ve vlasové části hlavy a za ušním boltcem. Po zákroku v lokální anestézii není nutná hospitalizace, je ale nezbytný klidový režim a následné nošení elastické bandáže. Výsledkem chirurgického zákroku je nový, mladistvější výraz tváře, kůže je napjatá a vyhlazená. Efekt operace je dlouhodobý a vydrží cca 10 - 15 let. Po této době je možné operaci opakovat.

Rekonvalescence

Po propuštění do domácího léčení je nezbytné nošení elastické bandáže, zachovávat klidový režim, vyvarovat se fyzické aktivitě. Do týdne od operace absolvujete první kontrolu s převazem, 14. den od operace vám odstraníme stehy. Elastickou bandáž budete nosit 2-3 týdny, pak týden jen na noc.

Fotogalerie výsledků naší práce - operace obličeje (facelifting), foto před a po.