Laserové centrum

Odstranění pigmentací laserem

Kožní tmavý pigment (melanin) vytvářejí buňky zvané melanocyty, uložené v kůži. Vlivem různých faktorů, nejčastěji sluneční záření (UVA, UVB), solária, hormonální změny (těhotenství, antikoncepce), poranění nebo infekce kůže, dochází k nahromadění pigmentu na exponovaných místech (obličej, paže, dekolt). Hyperpigmentace se vyskytují v rozličných formách, nejčastěji ve formě pigmentových nebo stařeckých skvrn, melasmatu (tmavých hnědých okrsků) a pih. Jsou různé velikosti a tvaru.

Před samotným odstraněním pigmentových skrvn je nezbytné tyto léze odborně vyšetřit zkušeným dermatologem. Vhodné je využít k vyšetření dermatoskop, který útvar zvětší, nasvítí a pomůže lékaři ke stanovení přesné diagnózy.

K odstranění pigmentací, pih, melasmatu a „stařeckých“ skvrn využíváme kvalitní laser, který pigment ve skvrně „rozstřelí“ a tento pigment je postupně vstřebán. Lehčí formy pigmentací řešíme mezoterapií.

Ošetření laserem je rychlé, je dobře snášeno, pociťováno pouze jako krátké štípnutí. Počet nutných ošetření (pulsů) závisí od výsledku hojení a je individuální. Při ošetření mezoterapií využíváme přístroje VIS.