Aktuality

ZVĚTŠENÍ A MODELACE PRSOU od Dr. Macečka!

Objednejte se na nezávaznou konzultaci k našemu plastickému chirurgovi.

Zvětšení a modelace prsou provádíme v šetrné celkové anestézii zkušeným plastickým chirurgem s dlouholetou praxí. Používáme bezpečné, certifikované a praxí ověřené implantáty ARION nebo POLYTECH.

Zvětšení poprsí (augmentace)

Zvětšení poprsí se provádí pomocí implantátů. V RVmedCentru klademe maximální důraz na bezpečnost a kvalitu implantátů, proto nabízíme a užíváme pouze dlouhodobě ověřené a vyzkoušené implantáty renomovaných výrobců. Nutno poznamenat, že s kvalitou souvisí i cena takových implantátů. Implantát se vkládá pod mléčnou žlázu nebo pod prsní sval, takže případné pozdější kojení není narušeno. Pro bezpečí našich klientek uvádíme, že v rozsáhlých lékařských studiích nebylo nikdy prokázáno zvýšené riziko výskytu nádorového ani jiného onemocnění v souvislosti s jejich použitím. Implantáty jsou různého tvaru (kulaté, tvar kapky) a velikosti, což umožňuje vytvarovat prs podle přání a představ pacientky. Při konzultaci proto věnujeme pečlivému výběru správného tvaru velkou pozornost. Plastický chirurg s vámi probere vaši představu a odborná hlediska.

Operační zákrok provádíme v celkové anestézii při jednodenní hospitalizaci. Implantát se do prsou vkládá ze tří přístupů, podle přání pacientky:

1) z řezu kolem dvorce na rozhrání světlé a pigmentované kůže

2) z řezu v podprsní rýze

3) z řezu v podpaží

Po operaci pacientka nosí 6 týdnů speciální elastickou podprsenku, která napomáhá prsy dotvarovat. Přibližně týden po zákroku je možné vykonávat sedavé zaměstnání, plná fyzická zátěž je možná po měsíci.

Modelace prsou (mammaplastika)

Mammaplastika je operace zlepšující tvar prsou. Ke změnám tvaru prsů dochází hlavně po porodu a kojení, ale také po větší redukci váhy. Cílem této operace je zpevnění, vysunutí a zlepšení jejich tvaru, často se zmenšením velkého dvorce. Operační zákrok provádíme v šetrné celkové anestézii s jednodenní hospitalizací. Výsledné jizvy při dodržování pooperační péče se hojí velmi dobře. Po operaci pacientka nosí 6 - 8 týdnů speciální elastickou podprsenku, která pomůže prsy dotvarovat. Stehy se odstraňují 10. až 14. den po zákroku. Plná fyzická zátěž je možná po měsíci.