Laserové centrum

Odstranění chloupků - trvalá epilace laserem

Principem trvalé epilace je zasažení cibulky chloupků světelným (laserovým) paprskem o specifické vlnové délce. Tato vlnová délka je zachycena pigmentem umístěným ve vlasovém folikulu (proto jsou lasery neúčinné na světlé chloupky – bez pigmentu) a účinkem selektivní termolýzy dojde k jeho trvalému zničení. Popisovaný efekt je však účinný pouze na folikuly chloupků, které jsou v době zákroku, v tzv. růstové fázi, což je cca 20% všech folikulů. Z tohoto důvodu se ošetření všemi typy laserů musí několikrát opakovat, aby při zákroku byly zasaženy vždy nové další folikuly.

K trvalé epilaci je lékařskými centry využívána řada přístrojů, které se liší vlnovou délkou světelného - laserového paprsku. Jejich účinnost závisí zejména na jejich výkonu a tudíž hloubce průniku do tkání a na schopnosti absorpce energie v pigmentu. Výsledek je rovněž ovlivněn kvalitou chloupku, čím tmavší a silnější, tím lepší a trvalejší efekt. Bohužel některé kosmetické, nelékařské přístroje tyto uvedené požadavky nesplňují a nemohou zaručit dokonalost ošetření.

V našem centru používáme k trvalé epilaci přístroj AMICULA E-LIGHT špičkového výkonu kombinující výhody IPL technologie (světelné - laserové) s radiofrequencí. Přístroj má jak evropskou CE, tak přísnou americkou FDA certifikaci. Zařízení nabízí možnost volby pohlaví, fototypu, barvy ochlupení, typu ochlupení a jeho intenzity a vytvoří individuální nastavení paprsku. Efekt a účinnost terapie je navíc podpořena radiofrekvenčním impulsem, který proniká do folikulu. Díky výkonnému kontaktnímu chlazení je zákrok dobře snášen. Subjektivně je pociťováno krátké štípnutí. Po zákroku může být kůže začervenalá s pocitem prohřátí.

Jelikož při každé aplikaci jsou paprskem zasaženy a zničeny pouze chloupky v tzv. růstové fázi, je nutno ošetření vícekrát opakovat po 4-6 týdnech. Počet ošetření závisí na konkrétní lokalitě, fototypu kůže, intenzitě ochlupení a dalších vlastnostech. Obvyklý počet nutných sezení se pohybuje kolem 4, vhodné je však s větším časovým odstupem tyto doplnit o 1-2 konečná sezení. Z tohoto důvodu vám nabízíme balíček 4+2 ošetření zdarma.

Důležité upozornění!!!

před trvalou epilací je nutné nechat chloupky vyrůst do délky cca 2-3 mm

před ošetřením 1 den neošetřovat kůži krémy nebo jinými přípravky

před ošetřením nesmí být chloupky min. 1 měsíc vytrhávány