Laserové centrum

Odstranění chloupků - trvalá epilace laserem

Principem trvalé epilace je zasažení cibulky chloupků světelným (laserovým) paprskem o specifické vlnové délce. Tato vlnová délka je zachycena pigmentem umístěným ve vlasovém folikulu (proto jsou lasery neúčinné na světlé chloupky – bez pigmentu) a účinkem selektivní termolýzy dojde k jeho trvalému zničení. Popisovaný efekt je však účinný pouze na folikuly chloupků, které jsou v době zákroku, v tzv. růstové fázi, což je cca 20% všech folikulů. Z tohoto důvodu se ošetření všemi typy laserů musí několikrát opakovat, aby při zákroku byly zasaženy vždy nové další folikuly.

K trvalé epilaci je lékařskými centry využívána řada přístrojů, které se liší vlnovou délkou světelného - laserového paprsku. Jejich účinnost závisí zejména na jejich výkonu a tudíž hloubce průniku do tkání a na schopnosti absorpce energie v pigmentu. Výsledek je rovněž ovlivněn kvalitou chloupku, čím tmavší a silnější, tím lepší a trvalejší efekt. Bohužel některé kosmetické, nelékařské přístroje tyto uvedené požadavky nesplňují a nemohou zaručit dokonalost ošetření.

V našem centru používáme k trvalé epilaci certifikovaný, lékařský laserový přístroj APOLOMED IQPL SHR špičkového výkonu. Přístroj má jak evropskou CE, tak přísnou americkou FDA certifikaci. Zařízení nabízí možnost volby pohlaví, fototypu, barvy ochlupení, typu ochlupení a jeho intenzity a vytvoří individuální nastavení paprsku. Efekt a účinnost terapie je navíc podpořena nejmodernější SHR technologií, která umožňuje rychlejší ošetření větších ploch. Díky výkonnému kontaktnímu chlazení je zákrok dobře snášen. Subjektivně je pociťováno krátké štípnutí. Po zákroku může být kůže začervenalá s pocitem prohřátí.

Jelikož při každé aplikaci jsou paprskem zasaženy a zničeny pouze chloupky v tzv. růstové fázi, je nutno ošetření vícekrát opakovat po 4-6 týdnech. Počet ošetření závisí na konkrétní lokalitě, fototypu kůže, intenzitě ochlupení a dalších vlastnostech. Obvyklý počet nutných sezení se pohybuje kolem 4, vhodné je však s větším časovým odstupem tyto doplnit o 1-2 konečná sezení. Z tohoto důvodu vám nabízíme balíček 4+2 ošetření zdarma.

Důležité upozornění!!!

před trvalou epilací je nutné chloupky nechat dorůst do délky 1-3 mm

před ošetřením 1 den neošetřovat kůži krémy nebo jinými přípravky

před ošetřením a během průběhu ošetření nesmí být chloupky vytrhávány