Plastická chirurgie

Plastika prsou

Zvětšení poprsí implantáty (augmentace)

Zvětšení poprsí se provádí pomocí implantátů. Implantát se vkládá pod mléčnou žlázu nebo pod prsní sval, takže případné pozdější kojení není plastikou prsů narušeno. Pro informaci a bezpečí našich klientek uvádíme, že v rozsáhlých lékařských studiích nebylo nikdy prokázáno zvýšené riziko výskytu nádorového ani jiného onemocnění v souvislosti s jejich použitím.

Implantáty

V RVmedCentru klademe maximální důraz na bezpečnost a kvalitu implantátů, proto nabízíme a používáme pouze dlouhodobě ověřené a vyzkoušené implantáty renomovaného německého výrobce Polytech nebo francouzské implantáty Arion. Musíme poznamenat, že s kvalitou souvisí i cena takových implantátů. Implantáty (vzorník implantátů budete mít při konzultaci k dispozici) jsou v různých velikostech a tvarech (kulaté, tvar kapky), což umožňuje vytvarovat prs podle přání a představ pacientky. Při konzultaci proto věnujeme pečlivému výběru správného tvaru velkou pozornost. Plastický chirurg s vámi probere vaši představu a odborná hlediska.

Operace

Operační zákrok provádíme v celkové anestézii s následnou jednodenní hospitalizaci. Implantát do prsou vkládáme ze tří přístupů: z řezu kolem dvorce na rozhrání světlé a pigmentované kůže, z řezu v podprsní rýze nebo z řezu v podpaží. Používáme vstřebatelné stehy, které není nutné odstraňovat. Ihned po operaci kryjeme prsa elastickou bandáží. Druhý pooperační den odstraňujeme drény z každého prsu. Po odstranění drénů přikládáme sterilní krytí. Po ošetření je možné již obléci speciální elastickou podprsenku bez kostic, kterou pacientka musí nosit minimálně po dobu 6 - 8 týdnů.

Rekonvalescence po zvětšení poprsí

Čtvrtý pooperační den je možné prsa i operační rány osprchovat. V závislosti od průběhu hojení (při bezproblémovém průběhu nejdříve za 3 týdny od operace) je možné provádět tlakové masáže jizev (tlakem prstu na každou část jizvy po dobu 30 vteřin, vždy po dobu 5-10 minut opakovaně během dne). Součástí pooperační péče je doporučení vhodných gelů a mastí ke zjemnění a zlepšení vzhledu jizev. Přibližně po 10 dnech po operaci prsou (za podmínky standardního hojení a výsledku kontrolního vyšetření operatérem) je možné vykonávat nenáročné sedavé zaměstnání. Plná fyzická zátěž je možná nejdříve po jednom měsíci!

Modelace poprsí (mammaplastika)

Modelace poprsí (mammaplastika) je operace prováděná u prsů pokleslých a ochablých za účelem navrácení původního tvaru prsů. Ke změnám prsů dochází hlavně po porodu a kojení, ale také po větší redukci váhy. Cílem této operace je zpevnění, vysunutí prsou a zlepšení jejich tvaru. Často je součástí zákroku zmenšení velkého prsního dvorce.

Operace

Operační zákrok provádíme v šetrné celkové anestézii s následnou jednodenní hospitalizací. Během zákroku odstraníme nadbytečnou kůži prsů, v případě nutnosti můžeme redukovat i velikost prsní žlázy. Velikost a umístění jizev na prsou závisí na původní velikosti a také na stupni poklesu prsů. Pokud je pokles prsů malý a prsy nejsou velké, pak je možné lifting prsou provést jen odstraněním části kůže kolem dvorců (zde je i výsledná jizva). Pokud jsou však prsa více pokleslá, eventuálně se musí redukovat velikost prsní žlázy, pak odstraňujeme nadbytečnou kůži nejen kolem prsních dvorců, ale i pod nimi, proto pak výsledné jizvy jsou kolem prsních dvorců, od dvorců do podprsní rýhy a někdy i v podprsní rýze. Rány šijeme vstřebatelnými stehy, které se nemusejí odstraňovat. Výsledné jizvy se pak při dodržování péče hojí velmi dobře. Ihned po operaci prsa bandážujeme elastickým obinadlem. Druhý den po operaci odstraňujeme z prsů drény, kterými se odvádí zbytek tkáňových tekutin. Přikládáme sterilní krytí a speciální elastickou podprsenku bez kostic, kterou musí pacientka nosit trvale minimálně 6 - 8 týdnů, která pomůže prsy dotvarovat.

Rekonvalescence po modelaci poprsí

Čtvrtý pooperační den je možné prsa i operační rány osprchovat. V závislosti od průběhu hojení (při bezproblémovém průběhu nejdříve za 3 týdny od operace) je možné provádět tlakové masáže jizev (tlakem prstu na každou část jizvy po dobu 30 vteřin, vždy po dobu 5-10 minut opakovaně během dne). Součástí pooperační péče je doporučení vhodných gelů a mastí ke zjemnění a zlepšení vzhledu jizev a urychlení jejich hojení. Pracovní neschopnost a domácí klidový režim trvá nejméně 2 týdny. Ukončení pracovní neschopnosti závisí na výsledku kontrolního vyšetření operatérem. Plná fyzická zátěž je možná nejdříve po 6 týdnech od operace!

Korekce velikosti prsních dvorců

Korekce vpáčených bradavek